Vaka izleme görevine genel bakış - Genetec Mission Control™ 2.13.4.0

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.13.4.0

series
Genetec Mission Control™ 2.13.4.0
revised_modified
2020-10-30

Vaka izleme görevinde, Genetec Mission Control™ içindeki vakaları izleyebilir ve bunlara yanıt verebilirsiniz.

Sonraki şekil varsayılan düzeni içerisindeki bir Vaka izleme görevini üç panonun tamamıyla birlikte gösterir:
A Ara Vaka türü ya da vaka açıklamasındaki belirli bir metne yönelik aramadır.
B Filtre İzlenmekte olan vakaları bir kriter dizisine göre filtreler. Uygulanan filtreleme kriteri sayısı Filtre () düğmesinin yanında gösterilir.
C Profil Bir operatör için Profil seçimi iletişim kutusunu ya da bir denetçi için Profil atama yöneticisi diyalog penceresini açın. Atanan profillerin sayısı Profil () düğmesinin yanında kırmızı renkte gösterilir.
Not: Bu düğme sistemde hiçbir profil tanımlanmamışsa ya da kullanıcının hiçbir profili görme izni yoksa gizlenir.
D Vakayı tetikle Bir vakayı manuel olarak tetikleyin. Tetiklenen vakayı haritada görebilirsiniz. (Bkz. I).
E Etkin vaka sayısı Alıcısı olduğunuz etkin vakaların sayısını gösterir. Bir filtre uygulanmışsa (bkz. B), ekran toplam etkin vaka sayısı içinde filtrelenen vakaların sayısını gösterir.
F Harita seçici Güncel olarak gösterilen haritayı belirtir. Farklı bir harita seçmek için harita seçiciye tıklayın.
G Ayarlar Görev çalışma alanınızın sunumunu değiştirmek için simgesine tıklayın. Belirli kullanıcı arayüzü öğelerini gösterebilir ya da gizleyebilir ve vaka listesinin haritaya ilişkin konumunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca varsayılan ayarları vaka izleme ve dışa aktar için değiştirebilirsiniz.
H Harita bölgesi Her vakanın nerede gerçekleştiğini gösteren harita bölgesidir. Haritayı vaka üzerine ortalamak için listeden bir vakaya tıklayın. Vaka sayısını görebilirsiniz (bkz. E). Ekran görünümünü Sadece liste, Sadece harita ya da Her ikisi şeklinde değiştirmek için F9’a basın.
I Seçilen vaka Listede seçilen vaka haritada daire içine alınır ve vaka ayrıntıları bölmesinde gösterilir. Bir vakayı İzleme görevinde açmak için üzerine çift tıklayın.
J Vakayı tetikle Kendi konumunda bir vakayı manuel olarak tetiklemek için bir menü açmak üzere haritada herhangi bir yere tıklayın. Vaka görünürlüğü Profil yapılandırmasına bağlı olabilir. (Bkz. C).
K Vaka ayrıntıları bölmesi Vaka ayrıntıları bölmesi, seçili vakanın ayrıntılarını gösterir.

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin.