Vakalar için standart işletim prosedürleri uygulama - Genetec Mission Control™ 2.13.4.0

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.13.4.0

series
Genetec Mission Control™ 2.13.4.0
revised_modified
2020-10-30

Genetec Mission Control™ vaka sorumlusu olarak önceden tanımlanmış, standart işletim prosedürü (SOP) adı verilen bir dizi adımı uygulamanız gerekir. SOP size vakaya yanıt vermenizde rehberlik eder ve eylemlerinizin izlenebilirliği ve denetlenebilirliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

Başlamadan önce

Vaka başka bir kullanıcıya aitse, SOP’deki herhangi bir adımı tamamlamanızdan önce öncelikle vakanın sorumluluğunu almalısınız. Vakanın sorumlusu yoksa, SOP’deki bir adımı tamamlamak sizi otomatik olarak vakanın sorumlusu yapar.

Bilmeniz gerekenler

Bir prosedür vakanızla ilişkilendirildiğinde vaka ayrıntıları bölmesinin Genel bakış bölümü altında Kullanıcı prosedür bölümü görünür.
İki tür SOP vardır:
Basit SOP
Basit kullanıcı prosedürü (ya da basit SOP) çoktan seçmeli soruları içermeyen adımların sıralı bir listesidir.
Dinamik SOP
Bir dinamik kullanıcı prosedürü (ya da dinamik SOP), adım sırasının her adımda operatör tarafından verilen yanıta bağlı olduğu standart işletim prosedürüdür. Dinamik SOP Config Tool içindeki bir akış şeması ile temsil edilir.

Sistem yöneticiniz farklı bir şekilde yapılandırmadığı müddetçe, bir vakanın durumunu Çözüldü olarak değiştirmeden önce bir SOP’deki adımların tamamını, önceden tanımlanmış olan sırada tamamlamanız gerekir.

Not: Bir adımı atlarsanız, denetçiniz sistem tarafından bilgilendirilir.

Yordam

 1. Vaka izleme görevinde üzerinde çalışmak istediğiniz vaka üzerine tıklayın.
  Listeye veya haritaya tıklayabilirsiniz.
  Vaka ayrıntıları, vaka ayrıntıları bölmesi içerisinde gösterilir.
 2. Bir adımı tamamlamanızda size yardımcı olması için ilave bilgi varsa aşağıdakilerden birini yapın:
  • Basit SOP: Destek belgesini açmak için Belgeyi görüntüle () üzerine tıklayın.
  • Dinamik SOP:
   Destek belgeleri
   Destek belgesini görüntülemek için adım talimatının altındaki bağlantıya tıklayın.
   Özelleştirilmiş eylemler
   Dinamik kullanıcı prosedürü adımları, Sipelia™ çağrısı yapmak için düğme gibi özel eylemler içeriyorsa, eylemi gerçekleştirmek için düğmeye tıklayın.
 3. Bir adımı şunlardan birini yaparak tamamlayın:
  • Basit SOP: Adım adının yanındaki onay kutucuğunu seçin. Bir yorum gerekiyorsa, yorumu açılan metin kutusuna girin ve TAMAM üzerine tıklayın.
  • Dinamik SOP: Uygun yanıt düğmesine tıklayın. Bir yorum gerekiyorsa, bu yorumu bir yanıt seçmeden önce girmeniz gerekir. Yorum gerekmediğinde de bir yorum eklemek isterseniz resmine tıklayın ve yorumunuzu herhangi bir yanıt düğmesine tıklamadan önce girin.
   Not: Dinamik SOP adımı seçenekleri için Seçenekler > Klavye kısayolları > Vaka Yöneticisi altındaki ana sayfadan klavye kısayollarını ayarlayabilirsiniz. Klavye kısayolları, dinamik SOP adımında yapılandırılan seçeneklere göre eşlenir:
   • Bitti: Dinamik SOP adım seçeneği 1'i seç için yapılandırılan kısayol.
   • Evet/Hayır:
    • Evet: Dinamik SOP adım seçeneği 1'i seç için yapılandırılan kısayol.
    • Hayır: Dinamik SOP adım seçeneği 2'yi seç için yapılandırılan kısayol.
   • Özel: Yapılandırılan özel seçenekler sırasına göre, Dinamik SOP adım seçeneği 1'i seç ila Dinamik SOP adım seçeneği 10'u seç için yapılandırılan kısayol.

   Daha fazla bilgi için bkz. Klavye kısayollarını özelleştirme

 4. (Basit SOP için) Bir adımı tamamlayamıyorsanız ve sistem ilerlemenize izin vermiyorsa, adım adının yanındaki Atla üzerine tıklayın ve adımı neden tamamlayamadığınıza dair bir sebep gösterin.
 5. (Dinamik SOP için) Bölümü tüm vaka ayrıntıları bölmesini kaplamak üzere genişletmek için Kullanıcı prosedürü bölümü başlığına tıklayın.
  Bu modda her adım için geçen süreyi ve birikmeli süreyi görebilirsiniz.
 6. Listede bulunan sonraki adımla devam edin.

Sonuçlar

Tüm adımları tamamladıktan sonra vaka durumunu Çözüldü olarak değiştirebilirsiniz.

Örnek

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin.