Vaka ayrıntıları bölmesindeki vaka ayrıntıları - Genetec Mission Control™ 2.13.4.0

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.13.4.0

series
Genetec Mission Control™ 2.13.4.0
revised_modified
2020-10-30

Security Desk içinde, bir Genetec Mission Control™ vakası hakkında mevcut olan tüm bilgileri görüntülemek ve tüm eylemleri gerçekleştirmek için vaka ayrıntıları bölmesini (sağ taraf) kullanabilirsiniz.

Göreceğiniz sonraki şekil, vaka ayrıntıları bölmesinde mevcut olan bir bilgi örneğini gösterir:
A Başlık çubuğu Vaka simgesini, türünü ve kimliğini gösterir.

Bir vaka sorumlusu iseniz vaka özelliklerini değiştirebilirsiniz (bkz. B).

Bölüm başlığını veya bölüm başlığının yanındaki simgesini tıklayarak, vaka ayrıntıları bölmesinin Vaka sekmesindeki herhangi bir bölümü genişletebilirsiniz.

B Genel bakış Temel vaka bilgilerini gösterir:
  • Açıklama
  • Durum
  • Öncelik
  • Olay sahibi
  • Vakayı kim izliyor
  • Vaka nerede oluştu

Genel Bakış veya Genel Bakış'ın yanında bulunan simgesini tıklayıp, ardından Düzenle () seçeneğini tıklayarak, Açıklama ve Harici Kimlik gibi vakaya genel bakış ayrıntılarını düzenleyebilirsiniz.

C Kullanıcı prosedürü (SOP) Vakayı çözmek için uygulamanız gereken standart işletim prosedürünü (SOP) gösterir. Adım hakkında herhangi bir ilave bilgi okumak için Belgeyi görüntüle () üzerine tıklayın.
D Yorum ekle Vaka faaliyeti kaydına yorum eklemek için tıklayın.
E Son faaliyet Vaka faaliyeti geçmişini gösterir. Vaka üzerinde gerçekleştirilen her vaka denetleme ve soruşturma amaçlarına yönelik olarak kaydedilir. Vaka etkinliği geçmişini Yorumlar, Sistem eylemleri, Notlar vb. bir veya birden fazla kritere göre filtreleyebilirsiniz.
F İlgili vakalar Bağlantılı vaka sayısını görüntüler. Aynı kaynaktan ve aynı türden vakalar gibi seçilen vakayla ilişkili vakaları görmek için bölümü genişletebilirsiniz. Diğer vakaları manuel olarak seçilen vakayla ilişkilendirebilirsiniz.
G İlgili varlıklar Kaynak ve ekli varlık sayısını gösterir. Seçilen vakanın kaynağındaki varlıkları görmek için bölümü genişletebilirsiniz. Ayrıca bu vakaya manuel olarak varlıklar ekleyebilirsiniz.
H İlgili belgeler Bu vakaya eklenmiş tüm destek belgelerini gösterir. Bir belgeyi açmak için belge adının yanındaki Belgeyi görüntüle () üzerine tıklayın.
I Eylemler Eylemler menüsünü açmak için tıklayın. Ayrıca vaka listesi ya da harita üzerinde sağa tıklayabilirsiniz.
J Durumu değiştir Vakayı işaret edilen duruma değiştirmek için tıklayın.

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin.