Vakaları manuel olarak tetikleme - Genetec Mission Control™ 2.13.4.0

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.13.4.0

series
Genetec Mission Control™ 2.13.4.0
revised_modified
2020-10-30

Oluşmakta olan bir durum Genetec Mission Control™ sisteminizde otomatik olarak bir vaka tetiklemezse bir vakayı manuel olarak tetikleyebilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler

Vakaları, adanmış Vaka izleme görevinden ya da genel İzleme görevinden tetikleyebilirsiniz. Yöneticiniz tarafından yapılandırılmış, önceden tanımlı bir vaka türleri listesi, seçmeniz için mevcuttur. Seçilen vaka türünün yapılandırılmış bir alıcısı değilseniz Security Desk çalışma alanında oluşturduğunuz vakayı görmeye izniniz olmayacaktır.

Yordam

 1. Şunlardan birini yapın:
  • Vaka izleme görevinden harita üzerindeki bir konuma sağ tıklayın ve Vakayı tetikle seçeneğini seçin.
  • Vaka izleme görevi araç çubuğundan Vakayı tetikle seçeneğini seçin.

   Bu yöntemle vaka konumunu manuel olarak belirlemeniz gerekir.

  • Vaka izleme görevi araç çubuğunda Harita seç listesine tıklayın, bir bölgeye sağ tıklayın ve Vakayı tetikle seçeneğini seçin.
  • İzleme görevinin bölge görünümünden, bir bölgeye sağ tıklayın ve Vakayı tetikle seçeneğini seçin.
 2. Vakayı tetikle iletişim kutusunda listeden vaka türünü seçin.
 3. Yorum alanına kısa bir açıklama girin.
 4. Konum halihazırda seçili değilse vakanın meydana gelmekte olduğu bölgeyi ya da varlığı seçmek için Konum listesini kullanın.
  Vakayı doğrudan bir harita üzerinden ya da bir bölge veya varlık üzerine sağ tıklayarak tetiklediyseniz konum otomatik olarak seçilir. Harita coğrafi olarak tanımlanmışsa tıkladığınız noktanın koordinatları vakaya otomatik olarak eklenir.
 5. Tetikle üzerine tıklayın.

Sonuçlar

Vaka oluşturulur ve liste ile harita üzerinde Yeni durumuyla belirir.

Örnek

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin.