Incident Manager rolünü yapılandırma - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Özel vaka öncelikleri ve durumları eklemeniz veya sisteminizdeki vaka durumu geçiş kurallarını değiştirmeniz gerekiyorsa, bu işlemi Genetec Mission Control™ içerisindeki Incident Manager rolü ayarlarını yapılandırarak yapabilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler

Incident Manager, durumsal düzenleri fark eden ve bir Genetec Mission Control™ sistemindeki vakaları tetikleyen ana roldür. Bu rol, vaka iş akışlarını yönetir ve vakalarla ilgili tüm kullanıcı faaliyetlerini izler. Incident Manager rolü Security Center sisteminizi Genetec Mission Control™ olmak üzere güncellediğinizde otomatik olarak oluşturulur ve hizmeti ana sunucunuzda varsayılan olarak verilir. Sisteminizde bu rolün yalnızca bir örneği olabilir.

Yordam

 1. Config Tool ana sayfasından Sistem görevini açın ve Roller görünümüne tıklayın.
 2. Incident Manager rolünü seçin ve Kaynaklar sekmesine tıklayın.
 3. (Seçeneğe bağlı) Failover’ı desteklemek için Incident Manager rolüne ikincil sunucular ekleyin.
  Rol failover hakkında daha fazla bilgi için bk. Security Center Yönetici Kılavuzu.
 4. Incident Manager veri tabanını yapılandırın. Daha fazla bilgi için, Security Center Yönetici Kılavuzu kısmındaki "Veri tabanları oluşturma" bölümüne bakın.
  Varsayılan veri tabanı adı IncidentManagement’tır. Bu veri tabanı, vaka türleri ve kategorileri ile vaka faaliyet yollarına yönelik yapılandırmaları depolamak için kullanılır.
  Not: Incident Manager rolü ayarları ve vaka simgeleri Directory veri tabanında saklanır.
 5. Özellikler sekmesine tıklayın ve genel vaka yönetimi ayarlarını yapılandırın:
  Bekletme süresi
  Vakaları kapandıktan sonra sistemde ne kadar süre tutacağınızı belirleyin. Bu değer, her vaka türü için ayrı ayrı tanımlanabilir.
  Öncelikler
  Önceden tanımlanmış vaka önceliklerine kişiselleştirilmiş değerler ekleyebilirsiniz: Düşük, Orta, Yüksek ve Kritik. Önceliklerin sırasını değiştirmek için yön düğmelerini kullanın. Önceden tanımlanmış öncelikleri yeniden adlandıramaz ya da silemezsiniz.
 6. Gelişmiş ayarları göster, üzerine tıklayın ve gelişmiş vaka yönetimi ayarlarına tıklayın.
  Otomatik atama modu
  Sistemin vaka yönetimi profillerini kullanıcılara oturum açar açmaz otomatik olarak atamasına izin vermek için bu seçeneği (varsayılan=kapalı) açın.
  RabbitMQ
  RabbitMQ, Genetec Mission Control™ ve diğer Security Center bileşenleri tarafından kullanılan mesajlaşma yazılımıdır. RabbitMQ sunucusu ana sunucunuzda varsayılan olarak çalışır. RabbitMQ sunucunuz farklı bir sunucu üzerinden çalışır ya da farklı giriş parametreleri kullanırsa onları burada değiştirin. RabbitMQ failover’ını ayarlamışsanız, tüm RabbitMQ sunucularınızın IP adresini buradan ekleyin.
  Belge yönetimi
  Genetec Mission Control™ için destek belgeleri eklemeden önce belge konumunu yapılandırmalısınız.
  Belge API bağlantı noktası
  Bağlantı noktası (varsayılan = 8083) rol tarafından web belgelerini yüklemek ve indirmek için kullanılır.
  Belge konumu
  Incident Manager rolüne barındırma hizmeti veren Genetec Mission Control™ belge kütüphanesi klasörüne (\MCLibrary) giden yoldur. Bir rol failover ayarlıyorsanız, role atanan tüm sunuculardan erişilebilecek bir ağ yolu girmelisiniz.
  Belge geri dönüşüm kutusunu açma
  Geri dönüşüm kutusu ()düğmesi yalnızca kütüphaneden belgeler silmişseniz etkinleştirilir. Denetleme amaçları için, sistem belgelerinizi asla silmez. Kütüphaneden sildiğiniz ya da değiştirdiğiniz belgeler geri dönüşüm kutusuna (\MCLibrary\Trash) taşınır. Belge kitaplığı Incident Manager sunucusundaki yerel bir klasörü kullanıyorsa, yalnızca o sunucuda Config Tool çalıştırıyorsanız geri dönüşüm klasörünü açabilirsiniz.
 7. Uygula üzerine tıklayın.
 8. Durumlar sekmesine tıklayın, vaka durumlarını yapılandırın ve Uygula'ya tıklayın.
 9. Etkinlikler sekmesine tıklayın, Genetec Mission Control™ tarafından işlenecek Security Center etkinlik türlerini belirleyin ve ardından Uygula'ya tıklayın.
 10. RabbitMQ Incident Manager rolüyle aynı sunucuda yüklü değilse RabbitMQ sertifikalarını Incident Manager sunucusuna kopyalayın.

Örnek

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın. Internet Explorer kullanılıyorsa video gösterilemeyebilir. Bunu düzeltmek için Uyumluluk görünümü ayarlarını açın ve Kurum içi ağ sitelerini uyumluluk görünümünde göster seçeneğini kaldırın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin