Genetec Mission Control™ vakaları için gelişmiş gönderme yapılandırma - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Vaka yanıtlama sürecinizi, vakaları yanıt vermeye en uygun belirli güvenlik operatörlerine göndererek optimize edebilirsiniz. Uygunluk bir operatörün sorumlu olduğu bölgeye, çalışma vardiyalarına ve vaka meydana geldiğinde çevrimiçi olup olmadıklarına bağlı olabilir.

Bilmeniz gerekenler

Her biri belirli bir programı izleyerek belirli bir bölgeyi izlemekten sorumlu birden fazla güvenlik operatörü ekibiniz varsa, Genetec Mission Control™yalnızca bu tür bir vakayı yönetmesi beklenen ekibe bir vaka göndermek için programlanabilir.

Yordam

 1. Vaka Alıcıları sayfasında Belirli gönderme seçeneğine tıklayın.
  Belirli seçeneği etkinleştirildiğinde vakalar yalnızca sizin yapılandırdığınız alıcılara gönderilir.
  İki moddan birini seçebilirsiniz:
  Basit
  Basit modda, vakalar yapılandırılmış tüm alıcılara gönderilir. Bir kullanıcı vaka gönderildiğinde çevrimiçi değilse, gönderme bildirimini oturum açtığında alır.

  Gelişmiş
  Gelişmiş modda bir her yapılandırılmış alıcı için bir uygunluk kriteri ekleyebilirsiniz (vakanın meydana gelme saati ve konumu). Bir vaka bir alıcıya yalnızca alıcının uygunluk kriterlerine uyuyorsa gönderilir. Bir vaka, vakanın gerçekleştiği saate çevrimiçi değilse yapılandırılmış bir alıcıya gönderilmez. Bu sebeple, birincil alıcıların hiçbirinin mevcut olmadığı bir durumda bir vakaya cevap verebilecek için ikincil bir alıcı grubu da yapılandırmalısınız.

 2. Gelişmiş modunu seçmek için Gelişmiş üzerine tıklayın (Basit mod varsayılandır).
  Basit modda yapılandırılmış alıcılarınız varsa bunlar dışarıda bırakılır. Onaylamak için Uygula üzerine tıklayın.
 3. Soldaki alıcılar listesinden Bir öge ekle () üzerine tıklayın.
 4. Açılan iletişim kutusunda vakaların meydana gelme konumu (Bölgeler) ile zamanını (Programlar) ve bu tür bir vakanın gönderileceği Alıcılar (kullanıcıları ve kullanıcı gruplarını) bilgilerini girin.
  Üç parametrenin tümünü belirtmeniz gerekir.

 5. TAMAM üzerine tıklayın.
 6. Gerekirse daha fazla alıcı grubu ekleyin.
 7. Sağdaki alıcılar listesinden Bir öge ekle () üzerine tıklayın.
 8. Açılan iletişim kutusunda, vakanın birincil alıcılar mevcut olmadığında gönderileceği kullanıcıları ve kullanıcı gruplarını seçin ve Ekle üzerine tıklayın.
 9. Uygula üzerine tıklayın.

Örnek

Sonraki örnekte, vaka Montreal’de ya da Paris’te hafta içi ya da hafta sonu saatlerinde meydana gelmemişse ve vakanın meydana geldiği anda Montreal’den, Paris’ten ya da Hafta sonu ekiplerinden kimse çevrimiçi değilse vaka Denetçiler kullanıcı grubuna gönderilir.

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın. Internet Explorer kullanılıyorsa video gösterilemeyebilir. Bunu düzeltmek için Uyumluluk görünümü ayarlarını açın ve Kurum içi ağ sitelerini uyumluluk görünümünde göster seçeneğini kaldırın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin