Vaka sorumluluğunu alma - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Bir Genetec Mission Control™ vakasını çözmek için eylemler gerçekleştirebilmek için önce vakanın sorumluluğunu almalısınız.

Bilmeniz gerekenler

Bir vakanın sorumlusu yoksa vakanın sorumluluğunu bariz biçimde almanıza gerek yoktur. Sorumluluk gerektiren bir eylem sizi otomatik olarak vakanın sorumlusu haline getirir. Yeterli ayrıcalıklarınız varsa başka kullanıcılara ait vakaların sorumluluğunu da alabilirsiniz.

Aynı vakanın hem denetçisi hem de sorumlusu olamazsınız. Bir vakanın sorumluluğunu alırsanız denetçisi olmayı bırakırsınız. Denetçi durumunu tekrar kazanmak için denetiminiz altındaki, henüz bir vakanın alıcısı olmayan bir kullanıcıya vakayı aktarmalısınız.

Yordam

 1. Vaka izleme görevinde şunlardan birini yapın:
  • Vaka listesindeki bir vaka üzerine sağ tıklayın.
  • Haritadaki bir vaka üzerinde sağ tıklayın.
  • Vaka seçilmişse, panonun alt tarafındaki Eylemler () üzerine tıklayın.
 2. Şunlardan birini yapın:
  • Vakanın sorumlusu yoksa Sorumluluğu al üzerine tıklayın.
  • Vaka başka bir kullanıcıya aitse Bir başka kullanıcının sorumluluğunu al üzerine tıklayın (Vaka sorumluluğu alma ayrıcalığı gerektirir).
 3. Bir başka kullanıcıdan sorumluluğu alıyorsanız Onay iste kısmını AÇIK hale getirerek güncel kullanıcının onayını alabilirsiniz.

  Onay istemezseniz vaka derhal sizin olur.

  Onay isterseniz ekranda güncel sorumlunun bir açılır mesajı görünür.

  Güncel sorumlunun isteğinizi kabul etmek ya da reddetmek için 15 saniyesi vardır. Güncel kullanıcının yanıt vermemesi halinde isteğini varsayılan olarak reddedilir. Tekrar deneyebilir ya da sorumluluğu onay istemeden alabilirsiniz.

  Aynı vakanın sorumluluğunu almayı çok sayıda kullanıcı istiyorsa, bunlardan biri vakanın sorumluluğunu aldığı anda tüm diğer sorumluluk istekleri geçersiz hale getirilir.