Destek belgeleri ekleme: Genetec Mission Control™ - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Operatörleri daha iyi desteklemek için, ilgili belgeleri türe, zamana, meydana gelme konumuna ve alıcılara göre vakaya otomatik olarak eklenmek üzere yapılandırabilirsiniz. Vakanın kendisine ya da standart işletim prosedürünün (SOP) belirli bir adımına da bir belge ekleyebilirsiniz.

Başlamadan önce

Yordam

 1. Config Tool ana sayfasından Vaka yapılandırması görevini açın.
 2. Belge yönetimi görünümünü açın ve sonra Bir öge ekle () üzerine tıklayın.

 3. Belge özellikleri iletişim kutusunda şunlardan birini yapın:
  • Dosya üzerine tıklayın ve eklemek istediğiniz belgenin yolunu girin. Bu yol Config Tool iş istasyonunuz için yereldir.
  • URL üzerine tıklayın ve webdeki bir belgenin URL’sini girin.
  Dosyalar kullanılabilir olacakları Genetec Mission Control™ belge kütüphanesine kopyalanır, ancak URL’ler yalnızca harici kaynağın kullanılabilir durumda olması halinde çalışır.
 4. Belgenin Adı ve Açıklama bilgilerini (isteğe bağlı) girin.
 5. Yeni bir Etiket girin ya da var olan birini seçin.
  Belge etiketi, yalnızca belgeyi bir SOP adımına eklemeniz gerekiyorsa gerekir. Daha fazla bilgi için bk. Standart işletim prosedürleri yapılandırma: Genetec Mission Control™.
 6. Bu belgenin bir vakaya eklenip eklenmeyeceğini belirlemek için kullanılan ayarları yapılandırın.
  Eklenen belgeler, panodaki Vaka sekmesinin İlgili belgeler bölümünde belirir. Bu belgeyi bir vakaya eklemek için, şu ayarlardan en az birini yapılandırmanız gerekir:
  Vaka türü
  Belge vakanın yapılandırılan olan türlerinden biriyle eşleşmesi halinde eklenir.
  Program
  Belge vakanın yapılandırılan programlardan birini kapsayan bir zamanda tetiklenmesi halinde eklenir.
  Konum
  Belge vakanın yapılandırılan konumlardan (bölgelerden) birinde meydana gelmesi halinde eklenir.
  DİKKAT:
  Çocuk bölgeleri göz önünde bulundurulmaz. Vaka çocuk alanlarından birinde meydana geldiği için belgenin de eklenmesi gerekirse bunu manuel olarak eklemeniz gerekir.
  Kullanıcı/Kullanıcı grubu
  Belge vaka alıcısının yapılandırılan kullanıcılar ya da kullanıcı gruplarından biriyle eşleşmesi halinde eklenir.
  Birden fazla ayar yapılandırılmışsa, belgenin eklenebilmesi için vaka bunların tümüyle eşleşmelidir. Aynı kriter belgenin bir SOP adımıyla ilişkili olması durumunda da geçerlidir.
 7. Ekle üzerine tıklayın.

Sonuçlar

Belge listesine yeni satır eklenir. Bir dosya eklemişseniz, bu dosyanın bir kopyası oluşturulur ve Genetec Mission Control™ kütüphane klasörü içinde depolanır. Belgeyi görüntülemek için Ad sütunundaki bağlantıya tıklayın ya da belge özelliklerini değiştirmek için satıra çift tıklayın.

Örnek

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın. Internet Explorer kullanılıyorsa video gösterilemeyebilir. Bunu düzeltmek için Uyumluluk görünümü ayarlarını açın ve Kurum içi ağ sitelerini uyumluluk görünümünde göster seçeneğini kaldırın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin