Vaka durumları yapılandırma: Genetec Mission Control™ - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Vakalar için önceden tanımlanmış durumlara yönelik geçiş kurallarını değiştirebilir ve belirli ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş durumlar ekleyebilirsiniz ancak önceden tanımlanmış durumları yeniden adlandıramaz ya da silemezsiniz.

Bilmeniz gerekenler

Vaka durumları için geçiş kurallarını Kabul edilen gelen durumlar kısmını her durum için değiştirerek uyarlayabilirsiniz. Değiştiremeyeceğiniz yalnızca bir kural bulunur: Kapalı durumu son durum olmalıdır. Bu, bu durumun başka bir durumun gelen durumu olamayacağı anlamına gelir.

Yordam

 1. Incident Manager rolünün yapılandırma sayfasında Durumlar sekmesine tıklayın.
 2. Şunlardan birini yapın:
  • Bir öge ekle () üzerine tıklayın.
  • Var olan bir duruma çift tıklayın.
  Durum özellikleri iletişim kutusu açılır.

 3. (Yalnızca kişiselleştirilmiş durum) Durum adı alanına durumun adını yazın.
  Önceden tanımlanmış durumlar yeniden adlandırılamaz.
  Önceden tanımlanmış vaka durumları şunlardır:
  Yeni
  Vaka henüz tetiklenmiş ve hiçbir faaliyet kaydedilmemiştir. Varsayılan ayarlar kullanılıyorsa yeni bir vakayı Devam ediyor ya da Kapandı olarak değiştirebilirsiniz.
  Devam ediyor
  Bu vaka için eylemler gerçekleştirilmektedir. Varsayılan ayarlar kullanılıyorsa bir vakayı Devam ediyor durumundan herhangi bir duruma değiştirebilirsiniz.
  Beklemede
  Vaka duraklatılmıştır. Bunu, örneğin daha yüksek önceliğe sahip bir vakanın dikkatinizi çekmesi gerekiyorsa ya da prosedürde ilerlemek için harici bilgi bekliyorsanız yapabilirsiniz. Bir vakanın durumunu Beklemede olarak değiştirirken vakayı ne kadar süre duraklatmak istediğinizi belirtin ve Uygula üzerine tıklayın. Bekleme süresi sona erdiği anda vaka olası durumuna geri döner. Varsayılan ayarlar kullanılıyorsa bir vakayı Beklemede durumundan herhangi bir duruma değiştirebilirsiniz.
  Çözüldü
  Olay çözülmüştür ve kapatılmaya hazırdır. Varsayılan ayarlar kullanılıyorsa, bir vakayı Çözüldü durumuna ayarlamadan önce standart işletim prosedüründeki (SOP) tüm adımları tamamlamanız gerekir. Vakayı Çözüldü durumundan başka herhangi bir duruma değiştirebilirsiniz.

  Vakaları SOP’deki tüm adımları tamamlamadan kapatmak için Vakayı eksik SOP’lerle zorla çözme ayrıcalığına sahip olmanız gerekir.

  Kapandı
  Bu vaka için yapılması gereken her şey yapılmıştır. Varsayılan ayarlar kullanılıyorsa, bir vakayı kapatmadan önce onu çözmeniz gerekir. Bir vaka kapatıldıktan sonra üzerinde başka değişiklik gerçekleştiremezsiniz. Kapatılmış bir vaka Vaka izleme görevinden kaldırılır ancak denetleme, soruşturma ve analiz için tüm bilgi sistemde mevcut olarak kalır.

  Çözülmemiş vakaları kapatmak için Çözülmemiş vakaları zorla kapatma ayrıcalığına sahip olmanız gerekir.

 4. İzin verilen kullanıcılar listesine, vakaları bu duruma ayarlamasına izin verilen kullanıcıları ve kullanıcı gruplarını ekleyin.
  Bu listeyi boş bırakırsanız vakaları bu duruma tüm kullanıcılar ayarlayabilir.
 5. Kabul edilen gelen durumlar altında şu seçeneklerden birini seçin:
  Herhangi bir durum
  Kapalı hariç olmak üzere herhangi bir durumdaki bir vaka bu duruma geçiş yapabilir.
  Belirli durum
  Var olan durumlar listesinden bu durumun geçiş yapabileceği durumları seçin.
  Önemli: Kişiselleştirilmiş durumlar tanımlamışsanız, bunları en az bir başka durumun kabul edilen gelen durumlar durumuna eklediğinizden emin olun. Aksi takdirde kişiselleştirilmiş durumunuza bir vaka geçtiğinde, bu vaka bir başka duruma geçemeyecektir.
 6. Kaydet üzerine tıklayın.

Örnek

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın. Internet Explorer kullanılıyorsa video gösterilemeyebilir. Bunu düzeltmek için Uyumluluk görünümü ayarlarını açın ve Kurum içi ağ sitelerini uyumluluk görünümünde göster seçeneğini kaldırın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin