Yükleme Genetec Mission Control™ 2.11 - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Security Center sisteminizin bir ortak karar sistemine güncellenmesi için, Genetec Mission Control™ tüm Security Center sunucularına ve iş istasyonlarına tarafınızdan yüklenmelidir.

Başlamadan önce

 • Bilinen sorunlar, desteklenen güncelleme yolları, sistem gereksinimleri ve sürüm hakkındaki diğer bilgiler için Genetec Mission Control™ Sürüm Notlarını okuyun.
 • Genetec Mission Control™ yüklenmeden önce desteklenen bir Security Center versiyonunun yüklendiğinden emin olun.
Önemli: Genetec Mission Control™ yüklemesini Dizin rolü ya da Incident Manager rolüne barındırma hizmeti veren tüm Security Center sunucularında ve tüm Security Center istemci iş istasyonlarında yaptığınızdan emin olun.

Yordam

 1. Genetec Mission Control™ yükleme paketini şu temsilcinizden alın: Genetec Inc.
 2. Genetec Mission Control™ Yükleyiciyi başlatmak için setup.exe üzerine çift tıklayın.
 3. Kurulum Dilini Seç sayfasında İngilizce ya da Fransızcayı seçip İleri üzerine tıklayın.
  InstallShield Sihirbazına hoş geldiniz sayfası belirir.

 4. InstallShield Sihirbazına hoş geldiniz sayfasında, Genetec Mission Control™ belgelerini PDF formatında okumak için bağlantılara tıklayın ve sonra İleri üzerine tıklayın.
 5. Lisans Sözleşmesi sayfasında Genetec™ Yazılım Lisansı Sözleşmesi hükümlerini okuyun, Lisans sözleşmesi hükümlerini kabul ediyorum kısmını seçin ve sonra İleri üzerine tıklayın.
 6. Kurulum Türü sayfasında bir kurulum seçin:
  Tipik
  Bu seçenek bir Security Center sunucusuna hem Genetec Mission Control™ hem de RabbitMQ yüklemesi yapar. Buna karşın, yüklenmiş yalnızca Security Center İstemciniz varsa bu seçeneği seçmek yalnızca Genetec Mission Control™ yüklemesi yapar.
  Gelişmiş
  Bu seçenek Kişiselleştirilmiş Ayar sayfasını açar. Bu sayfada münferit olarak Genetec Mission Control™ ya da RabbitMQ yüklemesi yapmayı seçebilirsiniz.
  IMPORTANT: RabbitMQ yüklemesi yapmayı seçerek en son sürümü yüklersiniz. Buna karşın, Genetec Mission Control™ daha önceki sürümleri de destekler. RabbitMQ’nun, aynı makinede Sipelia™ 2.8 GA ve altındaki sürümler gibi daha önceki sürümlerinin yüklü olmasını gerektiren başka ürünleriniz varsa, Gelişmiş seçeneğini seçmeli ve sonraki sayfada bulunan RabbitMQ Sunucusunu temizlemelisiniz.
 7. Kişiselleştirilmiş Kurulum sayfasında yüklemek istediğiniz yazılımı seçin.
  Bir kişiselleştirilmiş yükleme RabbitMQ gibi, uygulamalardan birini yüksek erişilebilirlik için başka bir sunucuya yüklemek istediğinizde kullanışlıdır.

  Mission Control
  Dizin rolüne ya da Incident Manager rolüne barındırma hizmeti veren tüm sunucularda ve tüm istemci iş istasyonlarında yüklü olmalıdır.
  RabbitMQ Sunucusu
  Herhangi bir sunucuya yüklenebilir, Security Center sunucusu gerekli değildir. RabbitMQ bu makinede başka bir ürün için halihazırda yüklüyse, bu seçimi temizleyin. Genetec Mission Control™ aynı zamanda RabbitMQ’nun eski sürümleriyle de uyumludur.
 8. İleri ya da Yükle üzerine tıklayın.
 9. RabbitMQ’yu yüklemeyi seçerseniz RabbitMQ Yapılandırma sayfası açılır. Bu sayfada şunları girin:

  Kullanıcı Adı ve Şifre
  Incident Manager tarafından RabbitMQ sunucusuna bağlanmak için kullanılan kimlik bilgileridir.
  Güvenli bağlantı (SSL) için kullanılacak bağlantı noktası
  Security Center uygulamaları ve RabbitMQ sunucusu arasındaki iletişim bağlantı noktası. Varsayılan port 5671’dir.
  Not: Incident Manager rolü SSL bağlantı noktasını kullanarak yalnızca RabbitMQ’ya bağlanabilir. SSL olmayan bağlantı noktalarını kullanmak bağlantı arızasıyla sonuçlanır. Bağlantı noktası atamasını değiştirme talimatları için RabbitMQ bağlantı noktalarını değiştirme bölümüne başvurun.
 10. Yükle üzerine tıklayın.
 11. Kurulumun bir parçası olarak Genetec™ Server hizmetini yeniden başlatmak için seçilmemişseniz, onu kurulum tamamlandıktan sonra yeniden başlatın.

Sonuçlar

Sonrakiler Security Center içine eklenir:
 • Yeni ayrıcalıklar.

  Bu yeni ayrıcalıklar hakkında bilgilenmek için Security Center Ayrıcalıklar belgesine bakın. Genetec Mission Control™ ayrıcalıkları mor olanlardır.

 • Yeni bir Incident Manager rolüdür.
 • Üç yeni görev: Incident configuration, Incident monitoring, and Incident report.

Bitirdikten sonra

Genetec Mission Control™ ayrıcalığını kullanıcılarınıza atayın.