Bir Genetec Mission Control™ vakası nedir? - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Bir Genetec Mission Control™ vakası, çözülmesi için eylemler gereken olağan dışı ya da istenmeyen bir durumdur.

Bir vaka şu örnekte gösterildiği üzere bir ya da birden fazla alarmdan veya olaydan meydana gelebilir:

Birlikte meydana geldiğinde bir vakayı tetikleyen üç olay örneği

Yukarıda betimlenen örnekte, aynı anda meydana gelen üç ayrı olayda (Kapı zorlanarak açıldı, kamerada Hareket tespit edildi ve Cam kırıldı sensörünün etkinleşmesi) bir Kırma ve Girme vakası otomatik olarak tetiklenir. Bir yönetici bu kuralı sistemde yapılandırır. Olası çok sayıda kaynak bir vakanın nedeni olabilir ve genellikle bunların tümü aynı anda etkin değildir.

Tanıkların vakaları otomatik olarak tetiklemeyen sorunları raporlaması mümkündür. Bu olduğunda, vakaları bir güvenlik operatörü olarak manuel olarak tetikleyebilirsiniz.

Vakalar operatör tarafından gerçekleştirilen eylemlere ve sistemde meydan gelen diğer olaylara bağlı olarak bir dizi önceden yapılandırılmış durumdan geçer. Bir vaka oluşturulduğunda Yeni durumundadır. Bir operatör vakaya cevap verdiğinde durum Devam ediyor olarak değişir. Prosedürdeki tüm adımlar tamamlandıktan ya da sistem olayları ve alarmların tamamı onaylandıktan sonra durum Çözüldü olarak değişir. Vaka daha sonra Kapalı hale getirilebilir.

Not: Genetec Mission Control™ vakalar Security Center şeklindeki vakalardan farklıdır. Security Center vakayı yalnızca video kaydedebilir. Sistem > Genel > kategorileriiçinde bulunan Config Tool ayarları, yalnızca Security Center vakaları için geçerli (yalnızca video), Genetec Mission Control™ vakaları için geçerli değildir.