Genetec Mission Control™ Kural Altyapısı nasıl çalışır? - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Kural Altyapısı, Security Center tarafından toplanan olayları önceden tanımlanmış kurallara dayanarak analiz eden ve aralarında ilişki kuran Genetec Mission Control™ bileşenidir. Kural Altyapısı, bu olayları Genetec Mission Control™ sistemindeki vakaları tespit etmek ve tetiklemek için kullanır.

Vaka tespit kuralları vaka tetikleyicileri olarak yapılandırılmıştır.

Kural Altyapısı, vaka tetikleyicileri hem birbirinden bağımsız olarak hem de birbirine paralel olarak değerlendirir. Bu, A vakasının tetiklenmesi E1 ve E2 olaylarının meydana gelmesini gerektiriyorsa ve B vakasının tetiklenmesi de E1 ve E3 olaylarının meydana gelmesini gerektiriyorsa; E1, E2 ve E3 olaylarının sistemde meydana gelmesi halinde hem A hem de B vakalarının tetiklendiği anlamına gelir.

Bir dizi olayın bir vakayı tetiklemesi için, bu olayların nitelendiren kuralların tetiklemede tanımlandıkları düzende gerçekleşmesi gerekir. Örneğin bir vaka tetikleyicisi R1, R2 ve R3 kuralları dizisinde tanımlanmışsa, kural R2 yalnızca kural R1’in gerçekleşmesinden; kural R3 ise yalnızca kural R2’nin gerçekleşmesinden sonra değerlendirilebilir. Vaka, yalnızca üç kural da gerçekleştikten sonra tetiklenir.

Bir vaka tetikleyicisi kuralın birçok olay niteleyicisi bulunabilir. n olay niteleyicisi ile tanımlanmış kural için, kural olay niteleyicilerinin bir olay ile eşleşmesi durumunda gerçekleşir. (mantıksal VEYA). Hem olay türü hem de olay kaynağı sistemdeki gerçek bir olay ile eşleşmelidir. Kuralda ilave kısıtlamalar belirlenmişse, bu kısıtlamalar da gerçekleştirilmelidir.

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın. Internet Explorer kullanılıyorsa video gösterilemeyebilir. Bunu düzeltmek için Uyumluluk görünümü ayarlarını açın ve Kurum içi ağ sitelerini uyumluluk görünümünde göster seçeneğini kaldırın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin