Vaka tetikleyicilerini yapılandırma: Genetec Mission Control™ - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Vakaların Security Center tarafından toplanan verilere (olaylar) dayanarak Genetec Mission Control™ tarafından otomatik olarak tespit edilmesine ve tetiklenmesine izin vermek için, vaka tetikleyicilerini yapılandırmanız gerekir.

Başlamadan önce

 • Vaka tetikleyicileri nedir? bölümünü okuyun.
 • Security Center içinde olaylar oluşturabilecek tüm varlıkların (video kameralar, LPR kameralar, kapı sensörleri, alarm panelleri, bölgeler vb.) yapılandırılmış olduğundan emin olun. Genetec Mission Control™ Kural Altyapısı, vakaları tespit etmek (tetiklemek) için bu olaylara güvenir. Daha fazla bilgi için bk. Olay türleri.

Bilmeniz gerekenler

Alışveriş merkezinde kaybolan bir çocuk gibi bazı vaka türleri sistem tarafından otomatik olarak tespit edilemez. Bu durumlarda tetikleyici tanımını atlayabilir ve iş akışı ile standart işletim prosedürlerini yapılandırmaya odaklanabilirsiniz.

Yordam

 1. Vaka Tetikleyicileri sayfasında Olay ekle () üzerine tıklayın.
  Olay niteleyici kural iletişim kutusu açılır.

 2. Bu vakayı tetiklemek için meydana gelmesi gereken olayı (olay türü ve olay kaynağı) seçin.
  Önemli: Seçilen olay kaynağının olay türüyle etkinleştiğinden emin olun, aksi halde hiçbir olay nitelenmez. Örneğin, bir kapı bir kapı varlığı ile ve bir kimlik bilgisi olayı da bir kimlik bilgisi varlığı ile eşleşmelidir.
 3. Vaka farklı olaylar tarafından tetiklenebiliyorsa daha fazla olay eklemek için Olaylarin yanındaki düğmesine tıklayın.
  Aynı olay türü için aynı zamanda birden fazla kaynak da belirleyebilirsiniz. Göreceğiniz sonraki örnekte Erişim reddedildi kapı olayı hem Ön kapıda hem de Yan kapıda meydana gelebilir. Tüm Erişim reddedildi kimlik bilgisi olayları da nitelenir.

 4. (Seçeneğe bağlı) Olay bağıntı kısıtlamaları eklemek için Koşullar kısmının yanındaki düğmesine tıklayın.
  Göreceğiniz sonraki örnekte olay niteleyicilere üç kısıtlama eklenmiştir:
  • Yapılandırılmış Erişim reddedildi olayları, en az üç kez meydana gelmelidir (herhangi bir belirlenmiş olay niteleyebilir).
  • Üçüncü olayın meydana gelmesi ilk olayın meydana gelmesinden itibaren 60 saniye içinde gerçekleşmelidir.
  • Bu zaman aralığında kaynaktan başka olay meydana gelemez.

 5. Kaydet üzerine tıklayın.
  İlk olay niteleyici kuralınızın bir özeti Tetikleyiciler sayfasında görünür.

 6. (Seçeneğe bağlı) Daha fazla sayıda olay niteleyici kural eklemek için Olay ekle üzerine tıklayın.
  Olay niteleyici kurallar, Genetec Mission Control™ Kural Altyapısı tarafından dizi halinde değerlendirilir. İkinci kural değerlendirilmeden önce ilk kural yerine getirilmelidir. İhtiyacınız olduğu kadar kural ekleyebilirsiniz.

  DİKKAT:
  Sonraki olay niteleyici kurallar için, olay niteleyicileriniz için olay kaynağı olarak Önceki kaynak belirleyebilirsiniz. Bunu yapmanız halinde seçtiğiniz olay türünün olay kaynağı ile uyumlu olduğundan emin olun, aksi halde hiçbir olay nitelenmez. Örneğin bir kapıda asla bir kimlik bilgisi olayı meydana gelmez.
  Tip: Emin değilseniz Belirli kaynak seçeneğini seçin ve bunu Önceki kaynak olarak tekrar değiştirmeden önce önceki kaynağın mevcut varlıklar listesinde bulunduğundan emin olun.
 7. Uygula üzerine tıklayın.

Örnek

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video başlıklarını mevcut olan dillerden birinde açmak için Başlıklar (CC) simgesine tıklayın. Internet Explorer kullanılıyorsa video gösterilemeyebilir. Bunu düzeltmek için Uyumluluk görünümü ayarlarını açın ve Kurum içi ağ sitelerini uyumluluk görünümünde göster seçeneğini kaldırın.

Not: Videolarımızı güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza karşın, bu videoda sunulan bilgiler her yeni sürümle güncel olmayan hale gelmiş olabilir. Bu video ile ilgili bir hata bulursanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin