Vaka türlerini ve kategorileri devre dışı bırakma - Genetec Mission Control™ 2.11 SR1

Genetec Mission Control™ Kullanıcı Kılavuzu 2.11 SR1

series
Genetec Mission Control™ 2.11 SR1
revised_modified
2019-07-15

Bir vaka türü hatalıysa ya da daha fazla test etmeyi gerektiriyorsa, siz yapılandırmadaki sorunları giderirken sistemin etkilenmemesi için vaka türünün işletim durumunu geçici olarak Test ya da Kullanım dışı olarak değiştirebilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler

Tüm vaka türleri ve kategoriler varsayılan olarak Kullanımda durumunda oluşturulur. Bir vaka türünün ya da kategorinin işletim durumunu değiştirmek için Vaka türlerinin ve kategorilerin işletim durumlarını değiştirme ayrıcalığına sahip olmanız gerekir. Bir vaka kategorisinin işletim durumunu değiştirirseniz bu kategori altındaki tüm vaka türlerinin işletim durumlarını değiştirirsiniz. Tüm değişiklikler vaka türleri denetim yollarına girilir.

Yordam

 1. Vaka yapılandırma görevinde Vaka yapılandırma görünümünü seçin.
 2. Şunlardan birini yapın:
  • Vaka türüne ya da kategoriye sağ tıklayın ve İşletim durumu () üzerine tıklayın.
  • Bir vaka türüne tıklayın ve ekranın alt tarafındaki İşletim durumu () üzerine tıklayın.
 3. Şu değerlerden birini seçin:
  Kullanımda
  Vaka türü üretime geçmeye hazırsa Kullanımda (varsayılan) seçeneğini seçin. Bir vaka tetikleyicisi yapılandırılmışsa, Kural altyapısı şartlar yerine getirildiğinde vakaları otomatik olarak tetikleyecektir. Yapılandırılmış tüm vaka alıcıları, vakaları tetiklendiklerinde görebilir.
  Test
  Vaka türünün daha çok test edilmesi gerekiyorsa Test seçeneğini seçin. Vaka adı gösterildiği her yerde turuncu renkte gösterilir ve vaka simgesi turuncu bir koni () ile birleştirilir. Kural Altyapısı, vaka türü kullanımdayken olduğuyla aynı şekilde çalışır ancak yalnızca Test moduna ayarlanmış vakaları görüntüleme ayrıcalığına sahip olan kullanıcılar vakaları tetikleyebilir; vaka alıcıları olarak yapılandırılmış olsun ya da olmasınlar. Bu, son yapılandırmasını değiştirmeksizin vaka türünüzü test etmenize olanak sağlar.
  Kullanım dışı
  Vaka türü kısmen yapılandırılmış ya da hatalı ise Kullanım dışı seçeneğini seçin. Vaka adı kırmızı renkte gösterilir. Kural Altyapısı tanımlanmışsa bir vaka tetikleyiciyi yok sayacaktır. Manuel tetikleyiciye izin ver etkinleştirilmişse, vaka türü Vakayı tetikle menüsünden kaldırılır ve böylelikle bu tür bir vakayı manuel olarak tetikleyemez.

Sonuçlar

Değişiklik derhal uygulanır. Değişiklikten önce tetiklenen vaka türü örnekleri bundan etkilenmez.